Keith Young Invitational Results

IMG_4082.JPG

1 Don Bosco 210.5
2 Waverly-Shell Rock 194.0
3 Denver 179.5
4 Norwalk 135.0
5 Cedar Falls 133.5
6 North Scott 126.0
7 Bettendorf 122.5
8 Union 120.0
9 Cedar Rapids Kennedy 116.0
10 Valley, West Des Moines, IA 87.0
11 Mason City 82.0
12 West Liberty 63.5
13 Dowling Catholic 45.0
14 Charles City 39.0
15 Belle Plaine 22.0
16 Cedar Rapids Jefferson 13.0

106
1st Place - aiden riggins of Waverly-Shell Rock
2nd Place - Garrett Funk of Don Bosco
3rd Place - Chase Lyons of Denver
4th Place - Dustin Bohren of Bettendorf
5th Place - Conner Mccartan of Cedar Falls
6th Place - Travis McCombs of Norwalk
1st Place Match
aiden riggins (Waverly-Shell Rock) 5-0, Fr. over Garrett Funk (Don Bosco) 5-2, Fr. (MD 14-3)

113
1st Place - bailey roybal of Waverly-Shell Rock
2nd Place - Grant Harbour of Norwalk
3rd Place - Brooks Meyer of Denver
4th Place - Kolten Crawford of Union
5th Place - Cooper Wiemann of Mason City
6th Place - Cody Brown of Don Bosco
1st Place Match
bailey roybal (Waverly-Shell Rock) 5-0, So. over Grant Harbour (Norwalk) 4-1, So. (MD 12-2)

120
1st Place - cullan schriever of Mason City
2nd Place - Daniel Kimball of Don Bosco
3rd Place - Jacob Penrith of Cedar Falls
4th Place - Keaton Moret of Norwalk
5th Place - Aiden Evans of Bettendorf
6th Place - Hunter Worthen of Union
1st Place Match
cullan schriever (Mason City) 4-0, Jr. over Daniel Kimball (Don Bosco) 6-1, Sr. (Dec 11-4)

126
1st Place - Nick Oldham of Valley, West Des Moines, IA
2nd Place - Caleb McCabe of North Scott
3rd Place - Isaac Schimmels of Denver
4th Place - Michael McClelland of Don Bosco
5th Place - dylan albrecht of Waverly-Shell Rock
6th Place - Lake LeBahn of Union
1st Place Match
Nick Oldham (Valley, West Des Moines, IA) 5-0, Sr. over Caleb McCabe (North Scott) 3-1, Sr. (MD 9-1)

132
1st Place - Gabriel Lewis of Denver
2nd Place - evan yant of Waverly-Shell Rock
3rd Place - Jackson Barth of Cedar Falls
4th Place - Ben Hoeger of Cedar Rapids Kennedy
5th Place - Landon Card of Norwalk
6th Place - Stone Schmitz of Union
1st Place Match
Gabriel Lewis (Denver) 7-0, Jr. over evan yant (Waverly-Shell Rock) 4-1, Jr. (Dec 4-1)

138
1st Place - Jack Thomsen of Union
2nd Place - colby schriever of Mason City
3rd Place - Cael Frost of Don Bosco
4th Place - Deven Strief of North Scott
5th Place - Dylan Falck of Cedar Rapids Kennedy
6th Place - Talen Dengler of West Liberty
1st Place Match
Jack Thomsen (Union) 8-0, Jr. over colby schriever (Mason City) 3-1, Jr. (Dec 4-3)

145
1st Place - Collin Lewis of North Scott
2nd Place - Riley Wright of Denver
3rd Place - Ethan Vetterick of Norwalk
4th Place - Will Esmoil of West Liberty
5th Place - Max Wettengel of Don Bosco
6th Place - cayden langreck of Waverly-Shell Rock
1st Place Match
Collin Lewis (North Scott) 4-0, Sr. over Riley Wright (Denver) 6-1, Sr. (Dec 9-4)

152
1st Place - Carter Schmidt of Norwalk
2nd Place - Cade Tenold of Don Bosco
3rd Place - Adam Ahrendsen of Union
4th Place - bryson hervol of Waverly-Shell Rock
5th Place - Jake Matthaidess of North Scott
6th Place - Caleb Corbin of Valley, West Des Moines, IA
1st Place Match
Carter Schmidt (Norwalk) 5-0, Sr. over Cade Tenold (Don Bosco) 4-2, Fr. (Dec 3-1)

160
1st Place - jacob herrman of Waverly-Shell Rock
2nd Place - Austin Beaver of West Liberty
3rd Place - Carson Tenold of Don Bosco
4th Place - John Ebaugh of Denver
5th Place - Voyen Adamson of Bettendorf
6th Place - Zachary Campbell of North Scott
1st Place Match
jacob herrman (Waverly-Shell Rock) 5-0, Sr. over Austin Beaver (West Liberty) 3-1, Sr. (Dec 3-2)

170
1st Place - Cael Krueger of Denver
2nd Place - Will Jefferson of Bettendorf
3rd Place - Blake Underwood of Valley, West Des Moines, IA
4th Place - Dylan Koresh of Charles City
5th Place - Fischer Ohrt of Don Bosco
6th Place - Jay Oostendorp of Cedar Rapids Kennedy
1st Place Match
Cael Krueger (Denver) 7-0, Sr. over Will Jefferson (Bettendorf) 3-1, Sr. (MD 9-0)

182
1st Place - Thomas Even of Don Bosco
2nd Place - Cael Knox of Cedar Rapids Kennedy
3rd Place - Alex Blizzard of Bettendorf
4th Place - Jack Sindlinger of Charles City
5th Place - Dakota Southworth of Cedar Falls
6th Place - Kevin Diep of North Scott
1st Place Match
Thomas Even (Don Bosco) 7-0, Jr. over Cael Knox (Cedar Rapids Kennedy) 4-1, So. (Fall 0:45)

195
1st Place - brayden wolf of Waverly-Shell Rock
2nd Place - Bryce Schares of Don Bosco
3rd Place - Cade Parker of Cedar Rapids Kennedy
4th Place - Ethan Allie of Belle Plaine
5th Place - Trever Dorn of Denver
6th Place - Bracken Cobb of Valley, West Des Moines, IA
1st Place Match
brayden wolf (Waverly-Shell Rock) 5-0, Jr. over Bryce Schares (Don Bosco) 6-1, Sr. (Fall 5:01)

220
1st Place - Greg Hagan of Dowling Catholic
2nd Place - Lane Albertsen of Union
3rd Place - Cam Jones of Cedar Rapids Kennedy
4th Place - Nate Heckart of Norwalk
5th Place - Collin Bohnenkamp of Cedar Falls
6th Place - Lucas walker of Waverly-Shell Rock
1st Place Match
Greg Hagan (Dowling Catholic) 6-0, Sr. over Lane Albertsen (Union) 7-1, Sr. (MD 20-6)

285
1st Place - troy monahan of Mason City
2nd Place - Griffin Liddle of Bettendorf
3rd Place - Justin Campbell of Cedar Falls
4th Place - Brock Farley of Denver
5th Place - andrew snyder of Waverly-Shell Rock
6th Place - Noah Pittman of Don Bosco
1st Place Match
troy monahan (Mason City) 4-0, Sr. over Griffin Liddle (Bettendorf) 3-1, So. (Dec 7-3)