Results of the Bob Murphy Invitational

1 West Delaware 294.0
2 Davenport Assumption 200.0
3 Decorah 159.0
4 Muscatine 149.0
5 Grinnell 144.0
6 Red Oak 140.0
7 Central DeWitt 134.5
8 Benton Community 80.0
9 West Delaware JV 79.0
10 Fairfield 49.0
11 Dike-New Hartford 48.0

106
1st Place Match
Keaton Zeimet (Central DeWitt) 4-0, So. over Blake Engel (West Delaware) 2-1, Fr. (Fall 3:41)
3rd Place Match
Ethan Forker (Davenport Assumption) 5-1, Fr. over Austin Wilkins (Decorah) 2-3, Fr. (Dec 6-0)
5th Place Match
Tyger Vaske (West Delaware JV Team) 1-2, So. over Jack Dahlby-Albright (Grinnell) 0-3, Fr. (TF-1.5 3:05 (16-1))

113
1st Place Match
Dalton Gosselink (Grinnell) 2-0, Sr. over Johnathon Erp (Red Oak) 1-1, Jr. (Dec 8-6)
3rd Place Match
Jonah Cooper (Fairfield) 5-1, Jr. over Luke Farmer (West Delaware) 2-2, Jr. (SV-1 7-4)
5th Place Match
Koal Bossom (Central DeWitt) 1-2, So. over Collin Wehr (Davenport Assumption) 1-4, So. (Dec 2-0)

120
1st Place Match
Evan Woods (West Delaware) 3-0, Jr. over Dylan Ohrt (Dike-New Hartford) 3-3, So. (Fall 2:46)
3rd Place Match
TJ Fitzpatrick (Davenport Assumption) 4-2, So. over Cael Grell (Central DeWitt) 3-2, Fr. (Fall 1:55)
5th Place Match
Cohyn Roach (Fairfield) 2-2, So. over Jett Fridley (Muscatine) 1-3, Fr. (Fall 3:21)
7th Place Match
Logan Astelle (Grinnell) 1-2, Jr. over Dawson Franck (Benton Community) 1-5, Fr. (Fall 5:47)

126
1st Place Match
Brock Beck (Grinnell) 3-0, Jr. over Staveley Maury (West Delaware) 2-1, So. (TB-1 5-2)
3rd Place Match
Noah Gonzalez (Davenport Assumption) 5-1, So. over Kyzer Engen (Decorah) 3-3, Jr. (Dec 7-2)
5th Place Match
Reily Dolan (West Delaware JV Team) 2-2, So. over Cody Penniston (Central DeWitt) 3-3, So. (Fall 2:29)
7th Place Match
Mason Crabtree (Muscatine) 1-2, Fr. over Ryan Tjelmeland (Benton Community) 2-4, Fr. (Fall 4:55)

132
1st Place Match
Ryan Phillips (West Delaware) 3-0, Sr. over Jacob Felderman (Davenport Assumption) 4-1, Sr. (Dec 4-2)
3rd Place Match
Jackson Rolfs (Decorah) 5-1, So. over Wyatt Bieschke (Benton Community) 5-2, Jr. (Fall 3:56)
5th Place Match
Landon Kirby (Grinnell) 2-2, So. over Matthew Roling (Central DeWitt) 1-5, Jr. (Fall 0:56)
7th Place Match
Carson Harder (Muscatine) 1-2, Jr. over Conner Funk (West Delaware JV Team) 0-3, Fr. (Dec 7-2)

138
1st Place Match
Cam Vanderhoof (Red Oak) 3-0, Sr. over Mason Olsgard (Decorah) 2-2, Jr. (Dec 3-0)
3rd Place Match
Mason Gillihan (West Delaware) 4-1, Jr. over Eli Rose (Grinnell) 2-2, So. (Fall 3:13)
5th Place Match
Kuinton Middugh (Muscatine) 2-2, Jr. over Hunter Northup (Benton Community) 2-6, Sr. (Fall 1:52)
7th Place Match
Parker Foley (Davenport Assumption) 3-2, So. over Casey Guyer (West Delaware JV Team) 1-2, Sr. (Dec 5-0)

145
1st Place Match
Cael Meyer (West Delaware) 3-0, So. over Jadyn Peyton (West Delaware JV Team) 3-1, Fr. (Dec 5-1)
3rd Place Match
Adam Laubenthal (Davenport Assumption) 4-2, Sr. over Wyatt Dillon (Grinnell) 2-2, Sr. (MD 9-0)
5th Place Match
Austin Roos (Benton Community) 4-3, So. over Dawson Headington (Decorah) 2-4, So. (Fall 2:46)
7th Place Match
Ryan Townsend (Muscatine) 3-2, Jr. over Reece Roberts (Dike-New Hartford) 3-4, Jr. (Dec 12-8)

152
1st Place Match
Mitchel Mangold (West Delaware) 3-0, Sr. over Brendan Lovstuen (Decorah) 3-2, Sr. (Fall 1:27)
3rd Place Match
Cedric Castillo (Muscatine) 3-1, Jr. over Bruce Lukehart (Red Oak) 2-2, Jr. (Dec 6-4)
5th Place Match
Evan Forker (Davenport Assumption) 4-3, Fr. over Ryan Gruman (Grinnell) 1-3, Sr. (Fall 5:14)
7th Place Match
Kyle Cole (West Delaware JV Team) 1-2, Fr. over Nicson Franck (Benton Community) 1-5, So. (Fall 0:25)

160
1st Place Match
Justin McCunn (Red Oak) 3-0, Jr. over Theodore Fox (Central DeWitt) 4-1, Jr. (Fall 4:29)
3rd Place Match
Jared Voss (West Delaware) 3-1, So. over Joe Deckert (Davenport Assumption) 3-3, Sr. (Dec 6-0)
5th Place Match
Max Loveall (Grinnell) 2-2, So. over Mikel Fullhart (Decorah) 2-4, Sr. (Fall 5:43)
7th Place Match
Brian Delgado (Benton Community) 3-4, So. over Caleb Heisel (Fairfield) 1-3, Jr. (Fall 1:22)

170
1st Place Match
Wyatt Voelker (West Delaware) 3-0, Fr. over Brad Cunningham (Dike-New Hartford) 2-4, Sr. (TF-1.5 5:07 (21-6))
3rd Place Match
Tim Nimley (Muscatine) 3-1, So. over Logan Schimanski (Davenport Assumption) 4-2, So. (Dec 5-3)
5th Place Match
Carter Spalla (Fairfield) 2-2, Sr. over Nate Rolfs (Decorah) 1-3, So. (Fall 2:46)
7th Place Match
Andrew Kallemeyn (Central DeWitt) 1-3, So. over Bronson Alter (Grinnell) 0-3, So. (Fall 1:30)

182
1st Place Match
Brennan Broders (Muscatine) 3-0, Sr. over Logan Pitts (Central DeWitt) 2-2, Sr. (Fall 1:22)
3rd Place Match
Jack Neuhaus (West Delaware) 2-1, Jr. over Andy Murphy (Decorah) 4-2, Sr. (Dec 5-1)
5th Place Match
Hunter McMann (Red Oak) 1-2, Sr. over Clay Harland (Davenport Assumption) 0-5, Sr. (Dec 5-4)

195
1st Place Match
Julien Broderson (Davenport Assumption) 5-0, Sr. over Thomas Bentley (Red Oak) 2-1, Sr. (TF-1.5 4:44 (18-3))
3rd Place Match
Dalton Sell (Muscatine) 3-1, Sr. over Jordan Bries (West Delaware) 2-2, Sr. (Fall 4:19)
5th Place Match
Dawson Palmer (Decorah) 4-3, Jr. over Kaleb Dietze (Benton Community) 4-3, Sr. (Fall 2:43)
7th Place Match
Kieran Monaghan (West Delaware JV Team) 3-2, So. over Mitchell Michoski (Central DeWitt) 2-3, Sr. (Fall 3:28)

220
1st Place Match
Seth Adrian (Davenport Assumption) 5-0, Jr. over Kamrin Steveson (Grinnell) 2-1, So. (Dec 1-0)
3rd Place Match
Crawford Zach (Benton Community) 5-2, Sr. over Colton Kinnison (Red Oak) 2-2, Sr. (Dec 6-1)
5th Place Match
Shane Mathias (Muscatine) 2-2, Sr. over Ben Petlon (West Delaware) 1-3, Jr. (Fall 3:24)
7th Place Match
Kody Wenger (West Delaware JV Team) 2-2, Sr. over Dakota Swatek (Decorah) 1-3, So. (Fall 2:51)

Hwt
1st Place Match
Carson Petlon (West Delaware) 2-0, So. over Togeh Deseh (Muscatine) 2-1, So. (Fall 3:44)
3rd Place Match
Daniel Schwartzhoff (Decorah) 4-1, Sr. over Liam Mahoney (Red Oak) 1-2, Sr. (Fall 0:58)
5th Place Match
Cole Miller (Central DeWitt) 3-3, So. over Michael Norenberg (Grinnell) 0-3, So. (Fall 0:24)