Results from The Bob Sharp Invitational

Logan Neils Ankeny Centennial

Bob Sharp Invitational
1 Ankeny Centennial 218.5
2 Ankeny 201.5
3 Des Moines Lincoln 199.5
4 Norwalk 183.5
5 Bishop Heelan Catholic 152
6 Bondurant-Farrar 117.5
7 South Tama County 117
8 Sioux City East 87
9 Mason City 84
10 Estherville Lincoln Central 25
11 Des Moines Roosevelt 11

106
1st Place Match - Trever Anderson (Ankeny) won by major decision over Jace Rhodes (Mason City) (MD 9-0)
3rd Place Match - Travis McCombs (Norwalk) won by fall over Jackson Helmkamp (Ankeny Centennial) (Fall 2:40)
5th Place Match - Chase Fiser (Bondurant-Farrar) won by fall over Brody Chyma (South Tama County) (Fall 3:49)
7th Place Match - Jacob McGowan (Bishop Heelan Catholic) won by fall over Andres Torres (Des Moines Lincoln) (Fall 0:33)
113
1st Place Match - Colby Lillegard (Bondurant-Farrar) won by decision over Grant Harbour (Norwalk) (Dec 6-4)
3rd Place Match - Cael Cox (Ankeny) won by decision over Logan Arp (South Tama County) (Dec 6-4)
5th Place Match - Jackson Bresson (Ankeny Centennial) won by decision over Cooper Wiemann (Mason City) (Dec 8-4)
7th Place Match - Chase Olson (Sioux City East) won by fall over Bryce Harpenau (Bishop Heelan Catholic) (Fall 1:50)
120
1st Place Match - Sean Heeney (Sioux City East) won by decision over Dylan Veigulis (Des Moines Lincoln) (Dec 4-0)
3rd Place Match - Mark Ames (Ankeny)won by fall over Kanon Ekstam (Bondurant-Farrar) (Fall 1:58)
5th Place Match - Mitchel Olson (Bishop Heelan Catholic) won by fall over Kyle Janssen (Ankeny Centennial) (Fall 1:51)
126
1st Place Match - Caleb Rathjen (Ankeny) won by fall over Noah Blubaugh (Ankeny Centennial) (Fall 1:17)
3rd Place Match - Connor Wiemann (Mason City) won by fall over Rafe McClendon (Sioux City East) (Fall 5:47)
5th Place Match - Cain Cramblit (Bondurant-Farrar) won by decision over Austin Brenizer (Norwalk) (Dec 4-3)
7th Place Match - Robert Cooper (Bishop Heelan Catholic) won by fall over Hunter Norris (Des Moines Roosevelt) (Fall 1:58)
132
1st Place Match - Ben Monroe (Ankeny Centennial) won by decision over Sam Kallem (Ankeny) (Dec 13-6)
3rd Place Match - Landon Card (Norwalk) won by fall over Ben Alvarado (Des Moines Lincoln) (Fall 2:45)
5th Place Match - Aiden Lewis (Bondurant-Farrar) won by decision over Boden Koehler (South Tama County) (Dec 8-7)
138
1st Place Match - Brennan Todd (Bishop Heelan Catholic) won by decision over Colby Schriever (Mason City) (Dec 5-4)
3rd Place Match - Derek Anderson (Ankeny)won by decision over Cade Schmidt (Norwalk) (Dec 8-3)
5th Place Match - Leo Blawou (Des Moines Lincoln) won by fall over Carter Bennett (Ankeny Centennial) (Fall 0:40)
7th Place Match - Kaeden Lozano (Bondurant-Farrar) won by fall over Brayden Smith (South Tama County) (Fall 3:15)
145
1st Place Match - Eric Owens (Ankeny Centennial) won by injury default over Ethan Vetterick (Norwalk)(Inj. 0:00)
3rd Place Match - John Harris (Des Moines Lincoln) won by fall over Aman Dean (Sioux City East) (Fall 1:41)
5th Place Match - Wyatt Carl (Ankeny) won by medical forfeit over Alex Hall (Bondurant-Farrar) (M. For.)
7th Place Match - Garrett Arp (South Tama County) won by decision over Marcos Cervantes (Mason City) (Dec 5-4)
152
1st Place Match - Carter Schmidt (Norwalk) won by fall over Mickey Griffith (Des Moines Lincoln) (Fall 3:34)
3rd Place Match - Alex Kleider (Sioux City East) won by fall over Carter Cahill (Ankeny Centennial) (Fall 3:41)
5th Place Match - Daniel Rose (Ankeny) won by fall over Vincent Branan (South Tama County) (Fall 1:12)
7th Place Match - Chase Budach (Estherville Lincoln Central) won by decision over Liam Cleary (Bishop Heelan Catholic) (Dec 7-2)
160
1st Place Match - Shawn Brown (Des Moines Lincoln) won in sudden victory - 1 over Luke Martin (Bishop Heelan Catholic) (SV-1 8-6)
3rd Place Match - Neal Larsen (Bondurant-Farrar) won by decision over Dallas Horne (South Tama County) (Dec 11-6)
5th Place Match - Mo Watson (Ankeny) won by fall over Anthony Nehring (Ankeny Centennial) (Fall 3:28)
7th Place Match - Prince Nygen (Des Moines Roosevelt) won by decision over Matthew Palen (Norwalk) (Dec 5-2)
170
1st Place Match - Logan Neils (Ankeny Centennial) won by decision over Frank Vondrak (Bishop Heelan Catholic) (Dec 4-1)
3rd Place Match - Cody Hall (Bondurant-Farrar) won by decision over Tristen Duncan (Norwalk) (Dec 3-2)
5th Place Match - Jake Tofanelli (Des Moines Lincoln) won by fall over Garrett Paulson (Estherville Lincoln Central) (Fall 2:41)
7th Place Match - Payton Vest (South Tama County) won by fall over Sam Gumm (Des Moines Roosevelt) (Fall 1:41)
182
1st Place Match - Nic Leo (Ankeny Centennial) won by fall over Aiden Waseskuk (South Tama County) (Fall 1:52)
3rd Place Match - Colby Wilmesherr (Bishop Heelan Catholic) won by fall over Colin Lahvic (Des Moines Lincoln) (Fall 0:31)
5th Place Match - Juan Diaz (Estherville Lincoln Central) won by decision over Connor Vroegh (Norwalk) (Dec 5-3)
7th Place Match - Michael Karns (Ankeny) won by fall over Josh Doty (Bondurant-Farrar) (Fall 1:11)
195
1st Place Match - Ramiro Gomez-Buentello (Des Moines Lincoln) won by decision over Cole Rathjen (Ankeny) (Dec 9-5)
3rd Place Match - Ethan Frazier (Ankeny Centennial) won by fall over Aaron Neave (South Tama County) (Fall 4:32)
5th Place Match - Colin Hubbel (Bishop Heelan Catholic) won by decision over Jacob Hayworth (Bondurant-Farrar (3-2)
7th Place Match - Jason Kritzler (Norwalk) won by fall over Keegan Davis (Des Moines Roosevelt) (Fall 3:27)
220
1st Place Match - Nate Heckart (Norwalk) won by fall over Cael Kellogg (South Tama County) (Fall 1:57)
3rd Place Match - Kyle Snowgren (Des Moines Lincoln) won by decision over Colby Bales (Ankeny) (Dec 12-5)
5th Place Match - Jayden Cooper (Ankeny Centennial) won by fall over Patrick Conley (Sioux City East) (Fall 0:48)
285
1st Place Match - Kobe Clayborne (Bishop Heelan Catholic) won by decision over Troy Monahan (Mason City) (Dec 5-4)
3rd Place Match - Mamadee Tullay (Des Moines Lincoln) won by fall over Lane Pruisner (Ankeny Centennial) (Fall 3:57)
5th Place Match - Bryce Kohls (Norwalk) won by fall over Nick Egeland (Estherville Lincoln Central) 5 (Fall 1:09)