Results of the Bobcat Jerry Eckenrod Invitational

182 Finals Match
Thomas Even (Don Bosco) over Jack Neuhaus (West Delaware) (Fall 0:57)

1 Don Bosco 227.5
2 West Delaware 214
3 Union, La Porte City 167.5
4 Davenport Assumption 158.5
5 Williamsburg 155.5
6 Independence 141
7 Eddyville-Blakesburg-Fremont 112
8 West Liberty 105
9 Centerville 104
10 East Marshall 82.5
11 Vinton-Shellsburg 82
12 Dallas Center-Grimes 72.5
13 Cedar Rapids Jefferson 61
14 North Linn 53
15 Cedar Rapids Washington 41.5
16 Benton Community 29

106
1st Place Match - Garrett Funk (Don Bosco) 21-4 won by major decision over Dominik Ridout (East Marshall) 21-5 (MD 13-3)
3rd Place Match - Ethan Forker (Davenport Assumption) 26-8 won in the ultimate tie breaker over Blake Engel (West Delaware) 15-10 (UTB 0-0)
5th Place Match - Lincoln Mehlert (Union, La Porte City) 21-7 won by major decision over Austin Clifton (Cedar Rapids Jefferson) 6-6 (MD 9-0)
7th Place Match - Alex Beaver (West Liberty) 18-8 won by major decision over Caden Sales (Centerville) 15-9 (MD 11-2)

113
1st Place Match - Matthew Lewis (Centerville) 28-1 won by decision over Tyler Landgrebe (Eddyville-Blakesburg-Fremont) 21-3 (Dec 10-4)
3rd Place Match - Isaiah Weber (Independence) 26-3 won by major decision over Kayden Gryp (Williamsburg ) 15-10 (MD 10-2)
5th Place Match - Mike Betterton (Vinton-Shellsburg) 17-6 won by forfeit over Kolten Crawford (Union, La Porte City) 20-6 (For.)
7th Place Match - Cody Brown (Don Bosco) 19-8 won by fall over Austin McAllister (Cedar Rapids Jefferson) 4-3 (Fall 2:31)

120
1st Place Match - Daniel Kimball (Don Bosco) 26-1 won by decision over Nathaniel Genobana (Centerville) 21-2 (Dec 5-2)
3rd Place Match - Aden Abram (Cedar Rapids Washington) 10-6 won by decision over TJ Fitzpatrick (Davenport Assumption) 26-8 (Dec 7-1)
5th Place Match - Chase Malloy (Williamsburg ) 19-12 won by major decision over Evan Woods (West Delaware) 16-7 (MD 9-0)
7th Place Match - Hunter Worthen (Union, La Porte City) 16-11 won by decision over Thomas Matteson (Independence) 20-9 (Dec 7-5)

126
1st Place Match - Trestin Sales (Eddyville-Blakesburg-Fremont) 27-4 won by decision over Lake LeBahn (Union, La Porte City) 21-7 (Dec 13-8)
3rd Place Match - Kayden Kauzlarich (Centerville) 9-1 won by fall over Noah Gonzalez (Davenport Assumption) 25-7 (Fall 0:50)
5th Place Match - Sam Van Dee (Williamsburg ) 19-11 won by decision over Staveley Maury (West Delaware) 10-7 (Dec 5-2)
7th Place Match - Trevon Wells (Dallas Center-Grimes) 17-7 won by decision over Nathan Lauterwasser (Cedar Rapids Jefferson) 7-6 (Dec 13-6)

132
1st Place Match - Ryan Phillips (West Delaware) 20-2 won by decision over Jalen Schropp (Williamsburg ) 22-2 (Dec 5-2)
3rd Place Match - Jacob Felderman (Davenport Assumption) 22-8 won by decision over Heath Moyer (North Linn) 16-4 (Dec 4-3)
5th Place Match - Easton Larson (Don Bosco) 9-4 won by fall over Tayton Ricard (Eddyville-Blakesburg-Fremont) 25-10 (Fall 0:55)
7th Place Match - Stone Schmitz (Union, La Porte City) 20-8 won by decision over Gage Moorman (Centerville) 18-12 (Dec 9-8)

138
1st Place Match - Jack Thomsen (Union, La Porte City) 26-0 won by decision over Jadyn Peyton (West Delaware) 22-2 (Dec 7-3)
3rd Place Match - Cael Frost (Don Bosco) 23-6 won by fall over Carson Burchland (East Marshall) 18-9 (Fall 0:33)
5th Place Match - Brock Radeke (Vinton-Shellsburg) 22-4 won by decision over Hunter McFadden (Eddyville-Blakesburg-Fremont) 19-11 (Dec 6-4)
7th Place Match - Cameron Burnell (Cedar Rapids Jefferson) 10-9 won by decision over Kam Royster (Williamsburg ) 10-19 (Dec 12-5)

145
1st Place Match - Will Esmoil (West Liberty) 16-2 won by decision over Luke Radeke (Vinton-Shellsburg) 23-2 (Dec 6-0)
3rd Place Match - Max Wettengel (Don Bosco) 24-6 won by decision over Garrett Jensen (Williamsburg ) 25-5 (Dec 4-0)
5th Place Match - Adam Laubenthal (Davenport Assumption) 23-8 won by decision over Cael Meyer (West Delaware) 19-5 (Dec 14-7)
7th Place Match - Antonio Pagel (Cedar Rapids Jefferson) 12-7 won by fall over Brady Webb (Independence) 17-12 (Fall 4:09)

152
1st Place Match - Adam Ahrendsen (Union, La Porte City) 26-1 won by medical forfeit over Mitchel Mangold (West Delaware) 19-3 (M. For.)
3rd Place Match - Brady Henderson (North Linn) 23-1 won by decision over Coy Ruess (West Liberty) 23-4 (Dec 3-2)
5th Place Match - Scott Betterton (Vinton-Shellsburg) 21-4 won by medical forfeit over Matthew Doyle (Independence) 25-5 (M. For.)
7th Place Match - Cade Tenold (Don Bosco) 17-7 won by fall over Hashim Herz (Cedar Rapids Washington) 9-8 (Fall 0:58)

160
1st Place Match - Cole Davis (Independence) 25-4 won in sudden victory - 1 over Jared Voss (West Delaware) 18-6 (SV-1 6-4)
3rd Place Match - Carson Tenold (Don Bosco) 25-3 won by decision over Austin Beaver (West Liberty) 24-3 (Dec 6-5)
5th Place Match - Riley Holt (Williamsburg ) 20-10 won by major decision over Luke Beyer (Vinton-Shellsburg) 2-5 (MD 12-0)
7th Place Match - Bain Broderick (Dallas Center-Grimes) 16-6 won by decision over Kaleb Roach (Union, La Porte City) 12-12 (Dec 9-3)

170
1st Place Match - Sage Walker (Eddyville-Blakesburg-Fremont) 33-0 won by major decision over Zach Needham (Dallas Center-Grimes) 15-3 (MD 10-2)
3rd Place Match - Wyatt Voelker (West Delaware) 17-6 won by decision over Cael Rahnavardi (Don Bosco) 16-4 (Dec 5-2)
5th Place Match - Gage Hazen-Fabor (Williamsburg ) 22-7 won by decision over AJ Lenz (West Liberty) 12-7 (Dec 3-1)
7th Place Match - Joe Priebe (Independence) 18-12 won by fall over Logan Schimanski (Davenport Assumption) 14-11 (Fall 0:55)

182
1st Place Match - Thomas Even (Don Bosco) 27-1 won by fall over Jack Neuhaus (West Delaware) 22-2 (Fall 0:57)
3rd Place Match - Quinton Rechkemmer (North Linn) 18-4 won by decision over Kole Kreinbring (Davenport Assumption) 21-5 (Dec 3-2)
5th Place Match - Kaleb Dietze (Benton Community) 19-10 won by decision over Connor Murty (East Marshall) 13-9 (Dec 15-11)
7th Place Match - Marcus Beatty (Independence) 8-7 won in sudden victory - 1 over Max Meade (Williamsburg ) 17-13 (SV-1 13-11)

195
1st Place Match - Julien Broderson (Davenport Assumption) 31-0 won by fall over Jordan Bries (West Delaware) 14-7 (Fall 0:55)
3rd Place Match - Noah Bandstra (East Marshall) 25-2 won by medical forfeit over Bryce Schares (Don Bosco) 25-4 (M. For.)
5th Place Match - Peyton Russell (Centerville) 18-13 won by fall over Tristan Cordes (Independence) 11-16 (Fall 2:17)
7th Place Match - Rashawn Williams (Union, La Porte City) 15-8 won by fall over Mason Roberts (Eddyville-Blakesburg-Fremont) 13-15 (Fall 0:36)

220
1st Place Match - Lane Albertsen (Union, La Porte City) 24-2 won by decision over Seth Adrian (Davenport Assumption) 30-1 (Dec 5-2)
3rd Place Match - Kobe Simon (West Liberty) 21-5 won by fall over Billy Grout (Williamsburg ) 22-8 (Fall 5:25)
5th Place Match - Ben Petlon (West Delaware) 12-8 won by decision over Christian Kremer (Independence) 16-12 (Dec 7-0)
7th Place Match - Blake Willey (Dallas Center-Grimes) 10-10 won by fall over Zach Crawford (Benton Community) 19-7 (Fall 1:17)

285
1st Place Match - Cole Cremeens (Williamsburg ) 20-9 won by decision over Drew Evans (Independence) 24-5 (Dec 3-1)
3rd Place Match - Dawson Sweet (Cedar Rapids Jefferson) 12-5 won in the ultimate tie breaker over Noah Pittman (Don Bosco) 22-9 (UTB 5-3)
5th Place Match - Carson Petlon (West Delaware) 14-7 won by decision over Tavius Sykora-Matthess (Cedar Rapids Washington) 9-7 (Dec 3-2)
7th Place Match - Brandt Hughes (Eddyville-Blakesburg-Fremont) 13-5 won by fall over Brady Clark (Centerville) 20-12 (Fall 2:58)