Finals Matchups

Semis & 3rd WB (16 Man)
3A-106
Jace Rhodes (Mason City) vs Trever Anderson (Ankeny)

3A-113
Drake Ayala (Fort Dodge) vs Devin Harmison (Southeast Polk)

3A-120
Carson Taylor (Fort Dodge) vs Hunter Garvin (Iowa City, West)

3A-126
Caleb Rathjen (Ankeny) vs Nick Oldham (Valley, West Des Moines)

3A-132
Ben Monroe (Ankeny Centennial) vs Joe Pins (Dubuque Hempstead)

3A-138
Colby Schriever (Mason City) vs Eli Loyd (Pleasant Valley)

3A-145
Eric Owens (Ankeny Centennial) vs Collin Lewis (North Scott)

3A-152
Lance Runyon (Southeast Polk) vs Carter Schmidt (Norwalk)

3A-160
Cade DeVos (Southeast Polk) vs Jacob Herrmann (Waverly-Shell Rock)

3A-170
Anthony Zach (Waukee) vs Logan Neils (Ankeny Centennial)

3A-182
Jacob Wempen (Linn-Mar) vs Devin Ludwig (Epworth, Western Dubuque)

3A-195
Gabe Christenson (Southeast Polk) vs Brayden Wolf (Waverly-Shell Rock)

3A-220
Beau Lombardi (Valley, West Des Moines)  vs Cameron Baker (Council Bluffs, Thomas Jefferson)

3A-285
Griffin Liddle (Bettendorf) vs Andrew Snyder (Waverly-Shell Rock)

2A-106
Blaine Frazier (Notre Dame, Burlington)  vs Carter Fousek (Crestwood, Cresco)

2A-113
Matthew Lewis (Centerville) vs Isaiah Weber (Independence)

2A-120
Nathaniel Genobana (Centerville) vs Drake Doolittle (Webster City)

2A-126
Hayden Taylor (Solon) vs Bryce Hatten (Winterset)

2A-132
Eric Faught (Clear Lake) vs Jack Gaukel (Sergeant Bluff-Luton)

2A-138
Chase McLaren (Atlantic) vs Jack Thomsen (Union)

2A-145
Joey Busse (Humboldt) vs Will Esmoil (West Liberty)

2A-152
Kyler Rieck (Spirit Lake Park) vs Adam Ahrendsen (Union)

2A-160
Skyler Noftsger (Ballard) vs Justin McCunn (Red Oak)

2A-170
Paul Ryan (Mt. Vernon) vs Sage Walker (Eddyville-Blakesburg-Fremont)

2A-182
Kyler Fisher (Southeast Valley (Gowrie) vs Tristin Westphal (Washington)

2A-195
Julien Broderson (Assumption)  vs Kolton Bus (Central Lyon-G-LR)

2A-220
Cody Fisher (Woodward Granger) vs Kaden Sutton (ADM, Adel)

2A-285
Spencer Trenary (Clarion-Goldfield-Dows) vs Derec Weyer (Harlan)

1A-106
Marcel Lopez (New London) vs Stevie Barnes (Underwood)

1A-113
Beau Klingensmith (Woodbury Central) vs Aidan Noonan (Cascade)

1A-120
Adam Allard (West Sioux, Hawarden) vs Daniel Kimball (Don Bosco)

1A-126
Briar Reisz (Logan-Magnolia) vs Robert Avila Jr. (Lisbon)

1A-132
Cael Happel (Lisbon) vs Logan James (Underwood)

1A-138
Cobe Siebrecht (Lisbon) vs Nick Hamilton (Underwood)

1A-145
Wade Mitchell (Woodbury Central) vs Spencer Griffin (Emmetsburg)

1A-152
Brady Henderson (North Linn) vs Kory Van Oort (West Sioux, Hawarden)

1A-160
John Henrich (Akron-Westfield) vs Carson Tenold (Don Bosco)

1A-170
Tristan Mulder (Western Christian) vs Treyton Cacek (GT-RA)

1A-182
Gabe Pauley (AHSTW) vs Thomas Even (Don Bosco)

1A-195
Zach Ryg (Central Springs) vs Chase McCleish (Newman Catholic)

1A-220
Garet Sims (Iowa Valley) vs Nick Gaes (Alta-Aurelia)

1A-285
Arron Olson (Missouri Valley) vs Noah Pittman (Don Bosco)