Results for the Dan Christensen Invitational

1 Red Oak 182.5
2 Van Meter/Earlham 179.5
3 Mid-Buchanan 152.5
4 Davis County 139
5 Waterloo West 135
6 Panorama 119.5
7 Martensdale St. Marys 117
8 Albia 106
9 Mt Ayr 98
10 Central Decatur 82
11 Southeast Warren 72
12 Wayne 67
13 Clarinda Academy 24

106
1st Place - Carter Anderson of Albia
2nd Place - Townsend Dawson of Davis County
3rd Place - Drew Ehlen of Mt Ayr
4th Place - Brandon Erp of Red Oak
5th Place - Wyatt Stewart of Albia
6th Place - Clancey Woodward of Mid-Buchanan
7th Place - Easton Padilla of Van Meter/Earlham
8th Place - Chase Crawford of Central Decatur
1st Place Match
Carter Anderson (Albia) 9-0, So. over Townsend Dawson (Davis County) 8-2, So. (Dec 10-6)
3rd Place Match
Drew Ehlen (Mt Ayr) 10-1, Fr. over Brandon Erp (Red Oak) 7-4, Fr. (Fall 3:26)

113
1st Place - Jayden Ball of Davis County
2nd Place - Brodie Conner of Albia
3rd Place - Chase Sandholm of Red Oak
4th Place - Ethan Vidal of Mid-Buchanan
5th Place - Wyatt Cunningham of Mid-Buchanan
6th Place - Jarrett Webb of Mt Ayr
7th Place - Drake Hamm of Davis County
1st Place Match
Jayden Ball (Davis County) 4-1, So. over Brodie Conner (Albia) 5-1, Fr. (Dec 11-10)
3rd Place Match
Chase Sandholm (Red Oak) 7-4, So. over Ethan Vidal (Mid-Buchanan) 1-3, Jr. (Fall 5:17)

120
1st Place - Johnathon Erp of Red Oak
2nd Place - Huggins Taylor of Davis County
3rd Place - Kaden Karns of Waterloo West
4th Place - Riley Harger of Van Meter/Earlham
5th Place - Drew Kelso of Southeast Warren
6th Place - Logan Christe of Panorama
7th Place - Mason Drake of Van Meter/Earlham
8th Place - Chase Roeder of Red Oak
1st Place Match
Johnathon Erp (Red Oak) 7-2, Sr. over Huggins Taylor (Davis County) 11-2, So. (Fall 0:42)
3rd Place Match
Kaden Karns (Waterloo West) 13-1, Jr. over Riley Harger (Van Meter/Earlham) 2-2, Jr. (Fall 1:24)

126
1st Place - Colby Wiederholt of Van Meter/Earlham
2nd Place - Cael Cassady of Martensdale St. Marys
3rd Place - Dawson Bond of Red Oak
4th Place - Jakson Cobb of Wayne
5th Place - Jackson Westemeier of Waterloo West
6th Place - Clayton Rotterman of Mid-Buchanan
7th Place - Gerald Rupe of Davis County
8th Place - William Gillis of Central Decatur
1st Place Match
Colby Wiederholt (Van Meter/Earlham) 4-0, Sr. over Cael Cassady (Martensdale St. Marys) 8-3, Jr. (MD 10-1)
3rd Place Match
Dawson Bond (Red Oak) 8-3, Fr. over Jakson Cobb (Wayne) 5-4, Jr. (Dec 4-1)

132
1st Place - Cole Cassady of Martensdale St. Marys
2nd Place - Cooper Paxton of Waterloo West
3rd Place - Marcus Elam of Davis County
4th Place - Devin Adams of Central Decatur
5th Place - Zach Kelly of Mid-Buchanan
6th Place - Johnnie Cassady of Martensdale St. Marys
7th Place - Jackson Boese of Van Meter/Earlham
8th Place - Mason Schroeder of Clarinda Academy
1st Place Match
Cole Cassady (Martensdale St. Marys) 13-0, Sr. over Cooper Paxton (Waterloo West) 5-2, Fr. (Fall 1:05)
3rd Place Match
Marcus Elam (Davis County) 9-6, Jr. over Devin Adams (Central Decatur) 8-5, So. (Dec 2-1)
5th Place Match
Zach Kelly (Mid-Buchanan) 3-3, Fr. over Johnnie Cassady (Martensdale St. Marys) 1-3, Fr. (Fall 1:25)
7th Place Match
Jackson Boese (Van Meter/Earlham) 2-2, Fr. over Mason Schroeder (Clarinda Academy) 3-5, So. (Fall 4:41)

138
1st Place - Trae Ehlen of Mt Ayr
2nd Place - Dominick Dicesare of Martensdale St. Marys
3rd Place - Denton Biller of Mid-Buchanan
4th Place - Ryan Fees of Panorama
5th Place - Cole Knight of Waterloo West
6th Place - Tay VanDyne of Wayne
7th Place - Tristan Drake of Van Meter/Earlham
8th Place - Amarreon Sykes of Waterloo West
1st Place Match
Trae Ehlen (Mt Ayr) 11-0, Jr. over Dominick Dicesare (Martensdale St. Marys) 12-1, Sr. (Dec 6-2)
3rd Place Match
Denton Biller (Mid-Buchanan) 5-1, Fr. over Ryan Fees (Panorama) 7-7, Jr. (MD 13-3)

145
1st Place - Emry Colby of Panorama
2nd Place - Michael Thomas of Albia
3rd Place - JT Rowe of Southeast Warren
4th Place - Tyler Haynes of Van Meter/Earlham
5th Place - Jackson Hicks of Waterloo West
6th Place - Eddie Lanier of Waterloo West
7th Place - Colton Barnes of Central Decatur
8th Place - Bryan Erp of Red Oak
1st Place Match
Emry Colby (Panorama) 11-1, Sr. over Michael Thomas (Albia) 5-1, Sr. (Dec 9-2)
3rd Place Match
JT Rowe (Southeast Warren) 9-1, Sr. over Tyler Haynes (Van Meter/Earlham) 2-2, Sr. (Dec 9-5)

152
1st Place - Wyatt Appleseth of Panorama
2nd Place - Chase Davidson of Mid-Buchanan
3rd Place - Barrett Bonnett of Albia
4th Place - Keaton White of Mt Ayr
5th Place - David Walker of Central Decatur
6th Place - Daniel Gekpoah of Waterloo West
7th Place - Jake Echternach of Red Oak
8th Place - Devin Schall of Martensdale St. Marys
1st Place Match
Wyatt Appleseth (Panorama) 10-0, Jr. over Chase Davidson (Mid-Buchanan) 2-1, Jr. (Dec 8-1)
3rd Place Match
Barrett Bonnett (Albia) 6-2, Sr. over Keaton White (Mt Ayr) 7-5, So. (Fall 1:34)

160
1st Place - Justin McCunn of Red Oak
2nd Place - Bryce Cole of Van Meter/Earlham
3rd Place - Creed Webster of Mid-Buchanan
4th Place - Tanner Dierking of Southeast Warren
5th Place - Stephen Conley of Albia
6th Place - Zac Guerra of Red Oak
7th Place - Zander Reed of Central Decatur
8th Place - Landon Goodenberger of Panorama
1st Place Match
Justin McCunn (Red Oak) 8-0, Sr. over Bryce Cole (Van Meter/Earlham) 2-1, Sr. (Fall 1:04)
3rd Place Match
Creed Webster (Mid-Buchanan) 3-1, Jr. over Tanner Dierking (Southeast Warren) 6-2, Jr. (TF-1.5 5:24 (15-0))

170
1st Place - Caleb Swalla of Van Meter/Earlham
2nd Place - Wade Stanton of Mid-Buchanan
3rd Place - Bruce Lukehart of Red Oak
4th Place - Seth Shelman of Mt Ayr
5th Place - Bradley Metz of Southeast Warren
6th Place - Aden Woolard of Mid-Buchanan
7th Place - Joseph Hartley of Waterloo West
8th Place - Dillon Bennett of Panorama
1st Place Match
Caleb Swalla (Van Meter/Earlham) 4-0, Sr. over Wade Stanton (Mid-Buchanan) 3-2, Fr. (Fall 3:28)
3rd Place Match
Bruce Lukehart (Red Oak) 9-3, Sr. over Seth Shelman (Mt Ayr) 3-2, Jr. (Fall 1:49)

182
1st Place - Caden Hill of Davis County
2nd Place - Christian Chapman of Waterloo West
3rd Place - Trey Bond of Van Meter/Earlham
4th Place - Brady Langloss of Wayne
5th Place - Owen Mann of Southeast Warren
6th Place - Gavin Shaw of Albia
7th Place - Dakota Boswell of Central Decatur
8th Place - Andi Gonzales of Mt Ayr
1st Place Match
Caden Hill (Davis County) 12-1, Sr. over Christian Chapman (Waterloo West) 11-1, So. (Fall 3:51)
3rd Place Match
Trey Bond (Van Meter/Earlham) 4-1, Jr. over Brady Langloss (Wayne) 4-2, Sr. (Dec 6-3)

195
1st Place - Carter Maynes of Red Oak
2nd Place - Tegan Carson of Central Decatur
3rd Place - Adam Teare of Waterloo West
4th Place - Sean Miklus of Martensdale St. Marys
5th Place - Aiden Hansen of Van Meter/Earlham
6th Place - Kolton Stremler of Davis County
7th Place - Seth Cruz of Mid-Buchanan
8th Place - Keyton Van Gundy of Panorama
1st Place Match
Carter Maynes (Red Oak) 8-1, Sr. over Tegan Carson (Central Decatur) 8-2, So. (Fall 0:21)
3rd Place Match
Adam Teare (Waterloo West) 9-4, Jr. over Sean Miklus (Martensdale St. Marys) 10-3, Sr. (Fall 2:55)

220
1st Place - James Hein of Panorama
2nd Place - Dylan Morgan of Martensdale St. Marys
3rd Place - JP Hartigan of Mid-Buchanan
4th Place - Jayce Wyatt of Wayne
5th Place - Clayton Garmon of Davis County
6th Place - Kaleb Sample of Albia
7th Place - Austin Long of Central Decatur
1st Place Match
James Hein (Panorama) 11-1, So. over Dylan Morgan (Martensdale St. Marys) 8-3, Jr. (Dec 2-0)
3rd Place Match
JP Hartigan (Mid-Buchanan) 3-2, So. over Jayce Wyatt (Wayne) 2-2, So. (Fall 1:00)

285
1st Place - Derrin Sesker of Van Meter/Earlham
2nd Place - Javarious Burris of Waterloo West
3rd Place - Josh Schmidt of Clarinda Academy
4th Place - Chad Kent of Wayne
5th Place - Hunter Portales of Red Oak
6th Place - Brenton Boehmer of Clarinda Academy
1st Place Match
Derrin Sesker (Van Meter/Earlham) 2-0, Sr. over Javarious Burris (Waterloo West) 8-2, Sr. (Fall 4:38)
3rd Place Match
Josh Schmidt (Clarinda Academy) 5-3, . over Chad Kent (Wayne) 3-3, So. (Fall 3:31)