Iowa High School State Finalists


3A-106
Ryder Block of Waverly-Shell Rock
Brandon O`Brien of Linn-Mar - Marion

3A-113
Bailey Roybal of Waverly-Shell Rock
Ryder Downey of Indianola

3A-120
Drake Ayala of Fort Dodge
Austin Kegley of Prairie - Cedar Rapids

3A-126
Cullan Schriever of Mason City
Carson Taylor of Fort Dodge

3A-132
Aiden Riggins of Waverly-Shell Rock
Hunter Garvin of IC West

3A-138
Caleb Rathjen of Ankeny
Dreyzon Phillips of Fort Dodge

3A-145
Sam Kallem of Ankeny
Graham Gambrall of IC West

3A-152
Evan Yant of Waverly-Shell Rock
Caleb Corbin of Valley - WDM

3A-160
Tate Naaktgeboren of Linn-Mar - Marion
Ben Kueter of IC High

3A-170
Mickey Griffith of Des Moines - Lincoln
Ryan Plummer of Linn-Mar - Marion

3A-182
Will Hoeft of IC West
Taner Harvey of Boone

3A-195
Gabe Christenson of Southeast Polk
Ashton Stoner-DeGroot of Prairie - Cedar Rapids

3A-220
Gage Linahon of Newton
Brayden Wolf of Waverly-Shell Rock

3A-285
Griffin Liddle of Bettendorf
Gabriel Greenlee of Ames

2A-106
Camron Phetxoumphone of Webster City
McKinley Robbins of Greene County

2A-113
Carter Fousek of Crestwood - Cresco
Cole Whitehead of Center Point- Urbana

2A-120
Colby Lillegard of Bondurant-Farrar
Nick Fox of Osage

2A-126
Isaiah Weber of Independence
Matthew Lewis of Centerville

2A-132
Kayden Kauzlarich of Centerville
Lake Lebahn of Union - LaPorte City

2A-138
Jalen Schropp of Williamsburg
Nathaniel Genobana of Centerville

2A-145
Hayden Taylor of Solon
Trestin Sales of Eddyville-Blakesburg-Fremont

2A-152
Will Esmoil of West Liberty
Jack Gaukel of Sergeant Bluff-Luton

2A-160
Adam Ahrendsen of Union - LaPorte City
Matthew Doyle of Independence

2A-170
Spencer Mooberry of Osage
Jax Flynn of Solon

2A-182
Sage Walker of Eddyville-Blakesburg-Fremont
Jackson Kinsella of Creston

2A-195
Evan Rosonke of NH/TV
Dylan Winkel of Central Lyon-G-LR

2A-220
Cody Fisher of Woodward Granger
Kobe Simon of West Liberty

2A-285
Kaden Sutton of ADM - Adel
Taven Rich of Maquoketa

1A-106
Gable Porter of Underwood
Jaiden Moore of Don Bosco - Gilbertville

1A-113
Clayton McDonough of Central Springs
Marcel Lopez of New London

1A-120
Damon Huston of Midland - Wyoming
Brandon Paez of Lisbon

1A-126
Adam Allard of West Sioux - Hawarden
Aidan Noonan of Cascade

1A-132
Robert Avila Jr. of Lisbon
Cole Cassady of Martensdale - St. Mary`s

1A-138
Cael Happel of Lisbon
Logan James of Underwood

1A-145
Cael Rahnavardi of Don Bosco - Gilbertville
Nick Hamilton of Underwood

1A-152
Marshall Hauck of Lisbon
Briar Reisz of Logan-Magnolia

1A-160
Cade Tenold of Don Bosco - Gilbertville
Benjamin Smith of Iowa Valley - Marengo

1A-170
Ethan Fulcher of Hudson
Carson Tenold of Don Bosco - Gilbertville

1A-182
Thomas Even of Don Bosco - Gilbertville
Treyton Cacek of GT-RA

1A-195
Tate Hagen of West Hancock - Britt
Cole Clark of Lisbon

1A-220
Blake Haub of Ogden
Tyler Thurston of North Cedar - Stanwood

1A-285
Ryley Snell of Interstate 35 - Truro
Chet Buss of North Butler-Clarksville