Results for Midwest Iron Man Duals High School Folkstyle for Sebolt Wrestling Academy

Sebolt Wrestling Academy defeated Michigan Red 58-6
106 - Nate Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Marcello Milani (Michigan Red) Dec 5-1
113 - Mason Gehloff (Sebolt Wrestling Academy) over Manus Bennett (Michigan Red) Fall 1:15
120 - Blake West (Sebolt Wrestling Academy) over James Tougas (Michigan Red) Fall 3:30
126 - Carter Fousek (Sebolt Wrestling Academy) over Joe Haynes (Michigan Red) Fall 3:00
132 - Drake Ayala (Sebolt Wrestling Academy) over Ethan Kinch (Michigan Red) Fall 2:21
138 - Carter Martinson (Sebolt Wrestling Academy) over Gabe Cappellano (Michigan Red) Maj 11-2
145 - Joel Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Nate Young (Michigan Red) Dec 5-3
152 - Caleb Rathjen (Sebolt Wrestling Academy) over Justin VanVaerenbergh (Michigan Red) Fall 4:20
160 - Dominick Lomazzo (Michigan Red) over Hayden Taylor (Sebolt Wrestling Academy) Dec 7-5
170 - Kody Cook (Sebolt Wrestling Academy) over Kent McCombs (Michigan Red) Dec 3-1
182 - Jacob Lee (Michigan Red) over Griffin Gammell (Sebolt Wrestling Academy) Dec 9-3
195 - Ben Kueter (Sebolt Wrestling Academy) over Caleb McNeil (Michigan Red) Fall 1:57
220 - Bradley Hill (Sebolt Wrestling Academy) over Eathan Westfall (Michigan Red) Dec 8-1
285 - Tommy Johnson (Sebolt Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf

Sebolt Wrestling Academy defeated Spartan Wrestling 62-3
106 - Ian Radintz (Spartan Wrestling) over Kale Petersen (Sebolt Wrestling Academy) Dec 5-2
113 - Mason Gehloff (Sebolt Wrestling Academy) over Josh Hoffman (Spartan Wrestling) Maj 19-7
120 - Blake West (Sebolt Wrestling Academy) over John Jeffery (Spartan Wrestling) TF 19-2
126 - Jace Rhodes (Sebolt Wrestling Academy) over Logan Harell (Spartan Wrestling) TF 19-3
132 - Bryce Parke (Sebolt Wrestling Academy) over Braden Sehr (Spartan Wrestling) Dec 7-2
138 - Carter Martinson (Sebolt Wrestling Academy) over Clay Donovan (Spartan Wrestling) Fall 4:20
145 - Joel Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Oakley Blakeman (Spartan Wrestling) Maj 12-0
152 - Caleb Rathjen (Sebolt Wrestling Academy) over Bailey Badwound (Spartan Wrestling) TF 18-3
160 - Hayden Taylor (Sebolt Wrestling Academy) over Max Sailor (Spartan Wrestling) Maj 13-3
170 - Kody Cook (Sebolt Wrestling Academy) over Keaton Bissonnette (Spartan Wrestling) Maj 10-2
182 - Griffin Gammell (Sebolt Wrestling Academy) over Cael Citrowske (Spartan Wrestling) Fall 1:01
195 - Ben Kueter (Sebolt Wrestling Academy) over Gavin Gulbranson (Spartan Wrestling) Maj 12-2
220 - Bradley Hill (Sebolt Wrestling Academy) over Evan Hehr (Spartan Wrestling) Fall 2:31
285 - Tommy Johnson (Sebolt Wrestling Academy) over Michael Streeter (Spartan Wrestling) Fall 1:14

Sebolt Wrestling Academy defeated California DC 31-25
106 - Nate Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over ISAIAH QUINTERO (California DC) Dec 4-2
113 - Mason Gehloff (Sebolt Wrestling Academy) over Clarence Moore (California DC) Fall 4:12
120 - Blake West (Sebolt Wrestling Academy) over ZACK THOMPSON (California DC) Dec 7-4
126 - Maxximus Martinez (California DC) over Carter Fousek (Sebolt Wrestling Academy) Maj 9-1
132 - Drake Ayala (Sebolt Wrestling Academy) over Donte LOPEZ (California DC) Fall 2:44
138 - RYAN FRANCO (California DC) over Carter Martinson (Sebolt Wrestling Academy) Dec 7-1
145 - Jayden Gomez (California DC) over Joel Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) Dec 11-5
152 - Caleb Rathjen (Sebolt Wrestling Academy) over Micah Porter (California DC) Fall 3:53
160 - Hayden Taylor (Sebolt Wrestling Academy) over Tay Silva (California DC) Dec 10-4
170 - Tye Monteiro (California DC) over Kody Cook (Sebolt Wrestling Academy) Dec 9-2
182 - CAEL VALENCIA (California DC) over Griffin Gammell (Sebolt Wrestling Academy) Dec 8-1
195 - FRANKLIN CRUZ (California DC) over Ben Kueter (Sebolt Wrestling Academy) Dec 5-3
220 - Bradley Hill (Sebolt Wrestling Academy) over JOSH CORTEZ (California DC) Maj 10-2
285 - JOSIAH HILL (California DC) over Tommy Johnson (Sebolt Wrestling Academy) Fall 1:06

Sebolt Wrestling Academy defeated Northern Extreme 68-3
106 - Kale Petersen (Sebolt Wrestling Academy) over Haiven Gautreau (Northern Extreme) Fall 0:37
113 - Mason Gehloff (Sebolt Wrestling Academy) over Dutch Ballan (Northern Extreme) Fall 2:21
120 - Blake West (Sebolt Wrestling Academy) over Gabe Weaver (Northern Extreme) Fall 3:46
126 - Jace Rhodes (Sebolt Wrestling Academy) over Brendan Smith (Northern Extreme) Fall 2:26
132 - Bryce Parke (Sebolt Wrestling Academy) over Gabe Thompson (Northern Extreme) Fall 1:57
138 - Carter Martinson (Sebolt Wrestling Academy) over Travis Richardson (Northern Extreme) Maj 14-1
145 - Joel Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Gus James (Northern Extreme) Fall 1:03
152 - Caleb Rathjen (Sebolt Wrestling Academy) over Brayden Gautreau (Northern Extreme) Dec 9-2
160 - Hayden Taylor (Sebolt Wrestling Academy) over Jacob Brooks (Northern Extreme) Dec 4-0
170 - Remy Cotton (Northern Extreme) over Kody Cook (Sebolt Wrestling Academy) Dec 7-0
182 - Griffin Gammell (Sebolt Wrestling Academy) over Dawson Webster (Northern Extreme) Fall 2:34
195 - Ben Kueter (Sebolt Wrestling Academy) over Austin Kettlewell (Northern Extreme) Maj 15-4
220 - Bradley Hill (Sebolt Wrestling Academy) over Remington Soper (Northern Extreme) Fall 1:01
285 - Tommy Johnson (Sebolt Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf

Sebolt Wrestling Academy defeated Black Hills Gold 43-8
106 - Nate Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Bowen Downey (Black Hills Gold) Maj 16-6
113 - Mason Gehloff (Sebolt Wrestling Academy) over Logan Graf (Black Hills Gold) Dec 7-1
120 - Owen Hansen (Black Hills Gold) over Blake West (Sebolt Wrestling Academy) Dec 10-5
126 - Carter Fousek (Sebolt Wrestling Academy) over Ryder Downey (Black Hills Gold) SV-1 8-6
132 - Drake Ayala (Sebolt Wrestling Academy) over Chris Williams (Black Hills Gold) Dec 8-4
138 - Kaden Keiser (Black Hills Gold) over Carter Martinson (Sebolt Wrestling Academy) Dec 5-4
145 - Joel Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Gabe Skustad (Black Hills Gold) Maj 9-1
152 - Caleb Rathjen (Sebolt Wrestling Academy) over Tyler Voorhees (Black Hills Gold) TF 20-4
160 - Cooper Voorhees (Black Hills Gold) over Hayden Taylor (Sebolt Wrestling Academy) Dec 5-2
170 - Kody Cook (Sebolt Wrestling Academy) over Parker Snyder (Black Hills Gold) Dec 12-5
182 - Griffin Gammell (Sebolt Wrestling Academy) over Spencer Hanson (Black Hills Gold) Fall 1:39
195 - Ben Kueter (Sebolt Wrestling Academy) over Cody Donnelly (Black Hills Gold) Dec 16-10
220 - Bradley Hill (Sebolt Wrestling Academy) over Ryan Brink (Black Hills Gold) Fall 2:02
285 - Tommy Johnson (Sebolt Wrestling Academy) over Achilles Willuweit (Black Hills Gold) Dec 4-0

Championship Bracket
Michigan Blue defeated Sebolt Wrestling Academy 29-27
106 - Nate Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Drew Heethuis (Michigan Blue) Dec 6-4
113 - Mason Gehloff (Sebolt Wrestling Academy) over Anthony Walker (Michigan Blue) Dec 6-0
120 - Jacob Brya (Michigan Blue) over Blake West (Sebolt Wrestling Academy) Dec 7-4
126 - Brendan Ferretti (Michigan Blue) over Carter Fousek (Sebolt Wrestling Academy) Fall 0:35
132 - Casey Swiderski (Michigan Blue) over Drake Ayala (Sebolt Wrestling Academy) Dec 6-5
138 - Trenton Watcher (Michigan Blue) over Carter Martinson (Sebolt Wrestling Academy) Dec 8-6
145 - Joel Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Zach Johnson (Michigan Blue) Dec 4-2
152 - Caleb Rathjen (Sebolt Wrestling Academy) over Tyler Swiderski (Michigan Blue) Dec 10-8
160 - Stoney Buell (Michigan Blue) over Hayden Taylor (Sebolt Wrestling Academy) Fall 0:54
170 - Avery Dickerson (Michigan Blue) over Kody Cook (Sebolt Wrestling Academy) TF 15-0
182 - Manny Rojas (Michigan Blue) over Griffin Gammell (Sebolt Wrestling Academy) Dec 7-3
195 - Ben Kueter (Sebolt Wrestling Academy) over Ira Jenkins (Michigan Blue) Dec 7-5
220 - Bradley Hill (Sebolt Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
285 - Tommy Johnson (Sebolt Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf

3rd Place Match
Sebolt Wrestling Academy defeated CA SCWAY 28-26
106 - Nate Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) over Timothy Murabito (CA SCWAY) Maj 15-4
113 - Mason Gehloff (Sebolt Wrestling Academy) over Bryce Luna (CA SCWAY) TB-1 4-2
120 - Michael Torres (CA SCWAY) over Unknown (Unattached) Forf
126 - Clayton Bashor (CA SCWAY) over Carter Fousek (Sebolt Wrestling Academy) Dec 9-6
132 - Drake Ayala (Sebolt Wrestling Academy) over Damian Elliott (CA SCWAY) TF 21-6
138 - Carter Martinson (Sebolt Wrestling Academy) over Jonathan Hernandez (CA SCWAY) Dec 1-0
145 - Sergio Montoya (CA SCWAY) over Joel Jesuroga (Sebolt Wrestling Academy) SV-1 3-1
152 - Caleb Rathjen (Sebolt Wrestling Academy) over Evan Ivaldi (CA SCWAY) SV-1 7-5
160 - Hayden Taylor (Sebolt Wrestling Academy) over Ceasar Garza (CA SCWAY) Dec 3-2
170 - Ryan Farentino (CA SCWAY) over Kody Cook (Sebolt Wrestling Academy) TF 15-0
182 - Griffin Gammell (Sebolt Wrestling Academy) over Spencer Steiner (CA SCWAY) Maj 16-7
195 - Ben Kueter (Sebolt Wrestling Academy) over Sean Myles (CA SCWAY) Dec 6-3
220 - Juan Mora (CA SCWAY) over Bradley Hill (Sebolt Wrestling Academy) Dec 4-3
285 - Jacob Christensen (CA SCWAY) over Tommy Johnson (Sebolt Wrestling Academy) Fall 3:56