Results of Hempstead Duals

By G. Wyatt Schultz for The Predicament

Waverly-Shell Rock 46 - Ankeny 20
138
Carter Fecht (Waverly-Shell Rock) over Kenny Pochinski (Ankeny) (Fall 0:00)
145
Robert Poyner (Waverly-Shell Rock) over Ryan Allen (Ankeny) (MD 12-2)
152
Aiden Riggins (Waverly-Shell Rock) over Caleb Rathjen (Ankeny) (Dec 9-8)
160
Sean Mwangi (Waverly-Shell Rock) over Xander Kenworhty (Ankeny) (MD 18-5)
170
Nate Nessa (Ankeny) over cole thompson (Waverly-Shell Rock) (MD 14-2)
182
McCrae Hagarty (Waverly-Shell Rock) over Cade Bennethum (Ankeny) (Fall 0:48)
195
Jake Walker (Waverly-Shell Rock) over Jackson Penningroth (Ankeny) (TF 15-0 2:41)
220
Luke Walker (Waverly-Shell Rock) over Alex Schwiete (Ankeny) (Fall 1:20)
285
Layne McDonald (Waverly-Shell Rock) over Zach Pelinski (Ankeny) (Fall 1:24)
106
Benjamin Hansen (Ankeny) over Zane Behrends (Waverly-Shell Rock) (Fall 3:47)
113
FNU Maihan (Ankeny) over Braxten Westendorf (Waverly-Shell Rock) (Dec 8-5)
120
Trever Anderson (Ankeny) over Bailey Roybal (Waverly-Shell Rock) (Dec 6-5)
126
Cael Cox (Ankeny) over Sam Hornyak (Waverly-Shell Rock) (MD 9-1)
132
Ryder Block (Waverly-Shell Rock) over Lincoln Folkers (Ankeny) (Fall 0:50)

Waverly-Shell Rock 53 - Dubuque Hempstead 15
145
Robert Poyner (Waverly-Shell Rock) over Jackson Vanderheyden (Dubuque Hempstead) (Dec 6-0)
152
Aiden Riggins (Waverly-Shell Rock) over Ian Ostrander (Dubuque Hempstead) (Fall 0:31)
160
Jack Smith (Dubuque Hempstead) over Sean Mwangi (Waverly-Shell Rock) (Dec 3-1)
170
Walker Bathke (Waverly-Shell Rock) over Jack Hanson (Dubuque Hempstead) (Dec 16-9)
182
McCrae Hagarty (Waverly-Shell Rock) over Dylan Smith (Dubuque Hempstead) (Fall 0:54)
195
Jake Walker (Waverly-Shell Rock) over Joseph Lewis (Dubuque Hempstead) (TF 16-0 2:36)
220
Luke Walker (Waverly-Shell Rock) over Adam Ward (Dubuque Hempstead) (Fall 5:59)
285
Cayden Lovett (Dubuque Hempstead) over Layne McDonald (Waverly-Shell Rock) (Fall 1:54)
106
Zane Behrends (Waverly-Shell Rock) over Hunter McCormick (Dubuque Hempstead) (Fall 0:35)
113
Braxten Westendorf (Waverly-Shell Rock) over Dawson Fish (Dubuque Hempstead) (Fall 3:23)
120
Bailey Roybal (Waverly-Shell Rock) over Chad Bellis (Dubuque Hempstead) (Dec 6-3)
126
Gable Brooks (Dubuque Hempstead) over Dylan Stockdale (Waverly-Shell Rock) (Fall 3:23)
132
Carter Fecht (Waverly-Shell Rock) over Adler Kramer (Dubuque Hempstead) (SV-1 3-1)
138
Ryder Block (Waverly-Shell Rock) over Jackson Ruden (Dubuque Hempstead) (Fall 0:08)

Waverly-Shell Rock 36 - Southeast Polk 28

152
Aiden Riggins (Waverly-Shell Rock) over Carson Martinson (Southeast Polk) (MD 20-7)
160
Sean Mwangi (Waverly-Shell Rock) over Quentin Hill (Southeast Polk) (Dec 9-5)
170
Andrew Reed (Southeast Polk) over cole thompson (Waverly-Shell Rock) (MD 11-2)
182
McCrae Hagarty (Waverly-Shell Rock) over Aiden Grimes (Southeast Polk) (MD 15-6)
195
Jake Walker (Waverly-Shell Rock) over CJ Simmons (Southeast Polk) (MD 21-7)
220
Luke Walker (Waverly-Shell Rock) over Unknown (For.)
285
Kalob Runyon (Southeast Polk) over Layne McDonald (Waverly-Shell Rock) (Fall 0:58)
106
Zane Behrends (Waverly-Shell Rock) over Landon Morrow (Southeast Polk) (Fall 1:07)
113
Nathanael Jesuroga (Southeast Polk) over Braxten Westendorf (Waverly-Shell Rock) (TF 17-2)
120
Bailey Roybal (Waverly-Shell Rock) over Garrett Kingery (Southeast Polk) (Fall 0:31)
126
Cooper Hanson (Southeast Polk) over Sam Hornyak (Waverly-Shell Rock) (MD 11-2)
132
Ryder Block (Waverly-Shell Rock) over Ayden Kingery (Southeast Polk) (Dec 14-7)
138
Carter Martinson (Southeast Polk) over Carter Fecht (Waverly-Shell Rock) (SV-1 6-4)
145
Joel Jesuroga (Southeast Polk) over Unknown (For.)

Southeast Polk 43 - Ankeny 21

145
Joel Jesuroga (Southeast Polk) over Ryan Allen (Ankeny) (MD 14-2)
152
Caleb Rathjen (Ankeny) over Carson Martinson (Southeast Polk) (MD 21-12)
160
Quentin Hill (Southeast Polk) over Xander Kenworhty (Ankeny) (TF 16-1)
170
Nate Nessa (Ankeny) over Andrew Reed (Southeast Polk) (Dec 3-2)
182
Aiden Grimes (Southeast Polk) over Cade Bennethum (Ankeny) (Fall 1:21)
195
Draven Woods (Southeast Polk) over Jackson Penningroth (Ankeny) (MD 9-1)
220
Kalob Runyon (Southeast Polk) over Unknown (For.)
285
Alex Schwiete (Ankeny) over Seth Abbas (Southeast Polk) (Fall 4:40)
106
Benjamin Hansen (Ankeny) over Landon Morrow (Southeast Polk) (TF 18-0)
113
Garrett Kingery (Southeast Polk) over FNU Maihan (Ankeny) (Dec 4-3)
120
Nathanael Jesuroga (Southeast Polk) over Trever Anderson (Ankeny) (Dec 3-2)
126
Cael Cox (Ankeny) over Jack Lewis (Southeast Polk) (Dec 9-3)
132
Ayden Kingery (Southeast Polk) over Porter Drost (Ankeny) (Fall 1:37)
138
Carter Martinson (Southeast Polk) over Kenny Pochinski (Ankeny) (Fall 1:14)

Southeast Polk 62 - Dubuque Hempstead 15

138
Carter Martinson (Southeast Polk) over Cole Rettenmaier (Dubuque Hempstead) (Fall 1:06)
145
Joel Jesuroga (Southeast Polk) over Jackson Vanderheyden (Dubuque Hempstead) (Fall 1:43)
152
Carson Martinson (Southeast Polk) over Ian Ostrander (Dubuque Hempstead) (Fall 0:38)
160
Quentin Hill (Southeast Polk) over Jack Smith (Dubuque Hempstead) (Dec 3-1)
170
Andrew Reed (Southeast Polk) over Cole Thill (Dubuque Hempstead) (Fall 3:26)
182
Aiden Grimes (Southeast Polk) over Aidan Dunne (Dubuque Hempstead) (Fall 2:43)
195
Draven Woods (Southeast Polk) over Joseph Lewis (Dubuque Hempstead) (TF 15-0 4:41)
220
Kalob Runyon (Southeast Polk) over Adam Ward (Dubuque Hempstead) (Fall 2:52)
285
Cayden Lovett (Dubuque Hempstead) over Seth Abbas (Southeast Polk) (Fall 1:18)
106
Landon Morrow (Southeast Polk) over Hunter McCormick (Dubuque Hempstead) (Fall 1:02)
113
Nathanael Jesuroga (Southeast Polk) over Cody Jellison (Dubuque Hempstead) (Fall 0:24)
120
Chad Bellis (Dubuque Hempstead) over Cooper Hanson (Southeast Polk) (Fall 5:33)
126
Gable Brooks (Dubuque Hempstead) over Jack Lewis (Southeast Polk) (Dec 5-4)
132
Ayden Kingery (Southeast Polk) over Jackson Ruden (Dubuque Hempstead) (Fall 0:18)

Ankeny 38 - Dubuque Hempstead 33

152
Ryan Allen (Ankeny) over Ian Ostrander (Dubuque Hempstead) (Fall 2:44)
160
Caleb Rathjen (Ankeny) over Unknown (For.)
170
Xander Kenworhty (Ankeny) over Jack Smith (Dubuque Hempstead) (Fall 1:46)
182
Nate Nessa (Ankeny) over Aidan Dunne (Dubuque Hempstead) (Inj)
195
Cade Bennethum (Ankeny) over Joseph Lewis (Dubuque Hempstead) (TF 21-6 5:27)
220
Adam Ward (Dubuque Hempstead) over Alex Schwiete (Ankeny) (Dec 7-4)
285
Cayden Lovett (Dubuque Hempstead) over Zach Pelinski (Ankeny) (Fall 1:24)
106
Benjamin Hansen (Ankeny) over Hunter McCormick (Dubuque Hempstead) (Fall 0:17)
113
Dawson Fish (Dubuque Hempstead) over FNU Maihan (Ankeny) (Dec 3-1)
120
Cody Jellison (Dubuque Hempstead) over Unknown (For.)
126
Chad Bellis (Dubuque Hempstead) over Foster Drost (Ankeny) (Fall 2:46)
132
Adler Kramer (Dubuque Hempstead) over Cael Cox (Ankeny) (Dec 5-1)
138
Lincoln Folkers (Ankeny) over Cole Rettenmaier (Dubuque Hempstead) (Dec 7-4)
145
Jackson Vanderheyden (Dubuque Hempstead) over Kenny Pochinski (Ankeny) (Fall 0:57)